Bleskový šach-mat nám zajistil první místo

Vojta Koudela

Maty Rež – Pája Jičínský – Jindra Dobrovolný – David Jánský

Roman Vašíček (Honza Siska) – Vašek Branský – Martin Vondrouš – Tom Netuka (Tonda Branský)

Míra Kouba – Filip Abbrent (Štěpán Dobrovolný)

Nadělat si problémy, v tom jsme kádři. Ačkoliv jsme věděli, že domácí budou hrát jako o život, přesto jsme měli v plánu vítězstvím pojistit první místo a proti Jaroslavi to odehrát na pohodu. Jenže ve 14. minutě přišel dlouhý výkop domácího brankáře, nepochopitelný zkrat našeho brankáře a domácí vycítili příležitost. Přidali na houževnatosti a najednou jich bylo všude plno. My jsme se sice kombinačně dostávali před domácího brankáře a dokázali jsme si vytvořit brankové příležitosti, ale bez úspěšného zakončení. Domácí se dokázali i několikrát kombinačně prosadit, ale největší nebezpečí hrozilo z dlouhých nákopů, se kterými si vlažná stoperská dvojice nevěděla rady. Ve 40. minutě jsme nezvládli standardku a na přestávku jsme šli za nelichotivého stavu 2 : 0 pro domácí. Druhý poločas se hrála vyrovnaná partie. Domácí hráli dobře a kdyby se takto prezentovali v každém zápase, tak by asi nemuseli mít sestupové starosti. Minuty ubíhaly a my jsme nebyli schopni stav korigovat. Až v 70. minutě se po povedené kombinaci dostal k míči Vašek a přízemní střelou k tyči snížil. To zase nakoplo nás a zvýšenou aktivitou jsme se dostali  do hry.  Domácí nedokázali takticky reagovat a stačily dva rychlé brejky do rozhozené obrany a Filip dokonal obrat.  Závěrečný nápor Čívic  jsme si již pohlídali.

Both comments and pings are currently closed.