Bitvu s Tetovem jsme zvládli

Bukovka – Tetov  3 : 1  (2 : 0)

Koudela – Rež, Dobrovolný, Vondrouš, Jánský, Vašíček, Branský Vašek, Jičínský, Netuka, Kouba, Abbrent (Branský Tonda, Siska)

Po snadné výhře v Srchu jsme očekávali bitvu na Bukovských polích. Před soupeřem jsme měli respekt, neboť i přes bodový rozdíl jsme si dobře pamatovali, že na podzim nás přehrál.  Věděl to i soupeř a do Bukovky přijel s velkým sebevědomím navíc podpořen početnou ekipou fanoušků. Důležitost zápasu podpořila i nominace tří rozhodčích.

První čtvrthodinu bych hodnotil jako mírnou aktivitu hostů, kterou jsme ale dokázali eliminovat. Z naší strany stačil rychlý výpad a snad první kontakt Filipa s obráncem skončil faulem v pokutovém území a Pája nezaváhal. Po úvodním gólu se hra vyrovnala. Obě mužstva hrála útočně, ale zároveň pozorně bránila. Řekl bych, že hosté byli důraznější, více vyhrávali osobní souboje, ale naše útoky šly na nohu a byly tudíž nebezpečnější. Druhý gól jsme přidali ve 40. minutě po chybě hostujícího obránce, kterému ve vlastním pokutovém území odebral míč Roman Vašíček a jeho přihrávku zužitkoval Míra Kouba. Před koncem poločasu jsme přežili zaváhání Koudyho a do druhého poločasu jsme šli s dvougólovým náskokem. Začátek druhého dějství jsme si pohlídali. Když nový ostrostřelec Ťuk zvyšoval na 3 : 0, mohli jsme si poprvé myslet, že zápas zvládneme. Zpočátku jsme ještě v klidu kontrolovali hru, ale když soupeř vše vsadil na útok, začal to nakopávat, tak jsme se i v důsledku výškového „hendikepu“ dostali pod tlak. V těchto fázích utkání držel naše akcie vysoko bravurními zákroky Koudy. Přežili jsme břevno, několikrát nás zachránily odkopy na poslední chvíli, ale vše bez ztráty kytičky. Ačkoliv jsme z rychlých kontrů měli možnosti utkání rozhodnout, syndrom „Opatovice“ jsme nedokázali definitivně zlomit. Utkání gradovalo  v 80. minutě. Nejprve Tonda propásl pojistku a hned z protiútoku zaslouženě snížil Novotný. Poslední desetiminutovku jsme odehráli na krev a připisujeme další tři body.

Utkání mělo skvělou diváckou kulisu a přiznejme si, že zásluhou hostů i tří rozhodčích. Jediné, co se nám nepovedlo, byl nedostatek míst k sezení a nespokojenost hostujících návštěvníků byla oprávněná. Jak to vyřešit před Přelovicemi nevím. Ačkoliv sportovní úroveň jde nahoru, tak logistickou podporu nejsme schopni z vlastních prostředků utáhnout.